Pielęgnacja zębów u czworonogów to jeden z ważniejszych elementów codziennej higieny. Gryzaki dla psów pomagają chronić przed kłopotami z uzębieniem oraz stanowią zalecany przez weterynarzy sposób prowadzenia higieny zębów. Gryzaki renomowanych producentów ułatwiają pupilom codzienne oczyszczanie, a ich systematyczne wplatanie w dietę pomaga ograniczyć odkładanie się płytki nazębnej i kamienia. To także produkty, które psy uwielbiają żuć i gryźć, a dla wielu z nich stanowi to dodatkową zabawę.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Gryzaki dla psów pomagają w walce z chorobami uzębienia

Rozwój chorób przyzębia to problem powszechny, występujący u ponad 80% psów domowych. W grupie największego ryzyka znajdują się najpopularniejsze rasy małych czworonogów. Dzieje się tak poprzez stłoczenie zębów, które jest bezpośrednią przyczyną intensywnego wzrostu płytki bakteryjnej. Choroby przyzębia to przede wszystkim domena starszych psiaków, u których udział zachorowań wynosi aż 96%.

Wśród najważniejszych dolegliwości jamy ustnej psów możemy wymienić:

  • stany zapalne,

  • kamień nazębny,

  • paradontozę,

  • zapalenie dziąseł.

Im wcześniej zostanie podjęta profilaktyka, tym większa szansa na zminimalizowanie dolegliwości w dorosłym życiu zwierząt.

Pielęgnacja poprzez użycie gryzaków dentystycznych?

Codzienne mycie uzębienia psów jest optymalnym rozwiązaniem tak u człowieka, jak i psa. To rozwiązanie wymaga jednak dużego poświęcenia ze strony właściciela czworonoga i rzadko udaje wdrożyć je się w życie. Alternatywą są gryzaki dla psów. To zdecydowanie wygodniejszy i równie skuteczny sposób na utrzymanie higieny jamy ustnej. Psy uwielbiają gryźć różnorodne przedmioty. Twórcy gryzaków dentystycznych wykorzystali tę przypadłość. Stworzone przez nich rozwiązanie łączy naturalne popędy i chęć do zabawy ze wspieraniem usuwania płytki nazębnej. Wszystkie dostępne produkty cechują się wysoką twardością i kształtami zachęcającymi do długotrwałego przeżuwania.

Proponowane gryzaki dla psów zostały stworzone z naturalnych składników. Są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, gdyż nie zawierają sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. Posiadają też właściwości hipoalergiczne, dlatego można je podawać nawet wrażliwym czworonogom.

Które gryzaki wybrać?

Gryzaki dentystyczne podzielone zostały ze względu na swój rozmiar. Szczeniakom dedykowano rozmiar XS, małym pieskom S lub M, z kolei największe psy najbardziej docenią przedmioty w rozmiarze L. W celu uatrakcyjnienia użytkowania gryzaki wykonano w kilku kształtach:

  • jeża,

  • kości ryżowej,

  • szczoteczki,

  • aligatora,

  • stixa.

Zapewnia to jeszcze większą zabawę, a dzięki wypustkom także skuteczność używania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl